Золото: позбуватися або купувати?

Золото: позбуватися або купувати?

На думку аналітиків to Templeton Emerging Markets Group, до кінця року золото подорожчає на 15%, оскільки Федеральна резервна система (ФРС) США буде підвищувати ставки дуже повільно, а висхідний тиск на долар швидко згасне. «Федрезерв трохи підвищить ставку і не буде поспішати з подальшими діями, крім того, немає ніякої гарантії, що незначне посилення кредитно-грошової політики змінить настрої на ринку», — стверджує виконавчий директор фонду Марк Мобіус. «Багато чого буде залежати від реальних ставок». У 2016 року золото подорожчало на 19% на тлі побоювань щодо охолодження світової економіки і акомодацією монетарної політики в більшості розвинених країн; рішення Великобританії вийти зі складу ЄС додало на ринки невизначеності, що також сприяло зростанню попиту на золото. Долар сьогодні вранці досяг березневих максимумів, однак за підсумками року він як і раніше в мінусі.

Золото: позбуватися або купувати?

Золото: позбуватися або купувати?

«Долар не так вже сильний, більш того, він у будь-який момент може відновити зниження», — упевнений Мобіус. «Якщо це відбудеться, золото подорожчає». На азіатської торговельної сесії золото з негайною поставкою продавалося за 1266.30 доларів за унцію, в липні, відразу після референдуму у Великобританії, ціни піднімалися до 1375.34 доларів – це максимум з березня 2014 року. Динаміка ринку ф’ючерсів на ставку по федеральних фондах говорить про те, що ймовірність грудневого підвищення ставки зросла, але інвестори, як і раніше, активно вкладають гроші в ETF по золоту.

Мобіус також вважає, що золото буде дорожчати і в 2017 році, незважаючи на посилення кредитно-грошової політики ФРС, при цьому його прогнози майже не відрізняються від експертних оцінок його колег, озвучених на конференції Лондонської Асоціації учасників ринку дорогоцінних металів в Сінгапурі. Середній річний прогноз за цінами на золото – 1347 доларів за унцію.

Читайте также:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.