Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох
Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Є технології, без яких неможливо уявити сьогоднішнє життя. Ксерокопіювання — технологія, що змінила світ. У цієї технології велике майбутнє. Навіть у наш цифровий вік, коли паперів стає все менше, а документи прагнуть переселитися в неосязаемую віртуальну реальність, завжди знайдеться папір, який потрібно скопіювати. На допомогу у вирішенні цього завдання ще в далекому 1938 році прийшла всесвітньо відома компанія Xerox.

64 роки тому, 22 жовтня 1938 року, в невеликому номері готелю з милозвучною назвою «Асторія», розташованого на Лонг-Айленді в Нью-Йорку, скромний службовець патентного відділу місцевої компанії зумів реалізувати давню мрію всіх офісних співробітників — Честер Карлсон створив перше в світі пристрій для зняття копій з оригіналів документів!

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Через 110 років діяльності, десятки криз, більше 58 000 патентів і декількох перейменувань Xerox Corporation раніше входить в рейтинги найуспішніших компаній світу. Це історія однієї з найбільш інноваційних компаній двадцятого століття, назва якої стала прозивною. Але, як це часто буває, починалося все з десятиліть невдач.

Честер Карлсон (1906-1968) народився в сім’ї бродячого перукаря, за походженням шведа. Захистив диплом фізичного факультету Каліфорнійського технологічного інституту в роки Великої депресії, коли знайти роботу за фахом було неможливо. Попрацювавши двірником, прибиральником, помічником друкаря, Карлсон розіслав кілька десятків резюме. На одне з них відгукнувся патентний відділ «П. Р. Мэллория і К0», прийнявши молодого хлопця на роботу.

Завдання полягало в фотокопіюванні і розсилки копій креслень. Замовниками виступали різні фірми. Методи копіювання в той час були «дідівськими»: як результат величезні працевтрати з безліччю шлюбу. На одну сторінку з проявом і печаткою йшло півгодини. Молодій людині набридло затримуватися на роботі до двох годин ночі, і він вирішив придумати швидкий і дешевий спосіб копіювання потрібних паперів.

Суть процесу першої ксерокопії: на скляному аркуші Карлсон чорнилом написав дату і місце експерименту: 10-22-38 Astoria. Потім щосили тер бавовняною ганчіркою покриту сірої металеву пластинку (так він наелектризував її), підставив її під скло з написом і включив яскраву лампу. Під дією світла заряд стікає з тих ділянок пластинки, які не накриті літерами (це прояв фотоефекту – сірка добре проводить струм під дією яскравого світла). Потім Карлсон посипав пластинку лікоподію (це порошок із спор плауна), здув надлишок і притиснув до платівці навощенной папір. Це і була перша ксерокопія. Ті ж процеси відбуваються в будь-якому ксероксі і зараз. Тільки замість лікоподію — тонер, який яскрава лампа приварює до поверхні паперу.

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Переконавшись, що копіювальний метод цілком працює, Честер відправився великим компаніям пропонувати свій винахід. Його робочий інструмент не справляв на потенційних споживачів належного враження і на перших порах новий пристрій нікого особливо не цікавив.

6 років Карлсон намагався довести бізнесменам, що його винахід вкрай необхідний світу, але у відповідь отримував лише зауваження про недосконалості продукту — величезні розміри, постійно паскудяться листи і мала швидкість роботи. Йому відмовили більше двадцяти організацій, у тому числі IBM і потребуючий  «сухого» друку ВМФ США,  не побачили в технології нічого інноваційного. Карлсон обійшов різні компанії: IBM, «Ремінгтон», «Форд», «Локхід», «Дженерал Електрик», і скрізь проробляв цей самий експеримент. Але досить жалюгідний інвентар Карлсона не справляв враження. Навіть коли винахідник показав своє дітище справжнім фізикам — керівництву Баттельского дослідного інституту, де йому виділили 13 тисяч доларів на доопрацювання і надрукували повідомлення про його відкриття, великі компанії залишалися байдужими.

Поява компанії Xerox

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

У той час в Рочестері існувала компанія Haloid, яка випускала фотоплівку і здавала свої позиції в протистоянні з Eastman Kodak. Потрібен був новий продукт, і керівництво читало все повідомлення про винаходи та патенти. У квітні 1945 року їм на очі попалася замітка про досягнення Карлсона. Президент компанії Джо Вілсон приїхав до інституту і особисто повторив усі досліди. Він вирішив вкласти в цю справу гроші. Спочатку працювати було нікому. Молоді фізики мріяли тоді про космос, радари і ракетах, і ніхто не бажав наелектризувати якісь папірці.

Керівництво вирішило піти на хитрість: по сусідству з лабораторією, де велася робота над удосконаленням копіювального апарату, була відкрита лабораторія космічних досліджень, куди потягнулися молоді фахівці. Звичайно ж вони заглядали в лабораторію ксерокопії. Багато хто зацікавилися залишалися там працювати. Треба було придумати назву нового апарату. Пішли уторованим шляхом – звернулися до університету Огайо до фахівців з грецької мови: «Як назвати апарат суого друку?» «Греки позначали «сухість» словом «ксерос», — відповів професор. – А «писати» – «графеїн». З’єднайте ці слова, і вийде ксерография». Хтось з директорів сказав, що це добра назва для науки про процесі сухого друку, а машину краще назвати Xerox — «Ксерокс» — образно і коротко. Всім сподобалася ця ідея.

Визнання винахід Честера Карлсона отримало тільки в 1948 році, рівно через 10 років з моменту «народження». Сталося це завдяки втручанню Філіпа Роджерса Маллорі, засновника компанії Duracell з виробництва батарейок. До 1950 році зробили перший серійний апарат. З цим дерев’яним ящиком треба було провести 12 різних маніпуляцій, щоб він видав одну копію. Для офісів така машина не годилася. Тут би історія й закінчилася, якби апарату не знайшли нове застосування. Форма для офсетного друку, підготовлена традиційним методом – відливанням літер, коштувала 3 долари 12 центів, а форма-ксерокопія – тільки 37 центів. Це врятувало винахід Карлсона і перевернуло світову поліграфію. Тепер для підготовки друкованої форми не треба було виплавляти шрифт, щоб отримати перший відбиток – їм могла бути ксерокопія. Тепер на випуск книги в 200 сторінок став йти не рік, а півроку.

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

У перших копіювальних апаратів фарба погано закріплювалася на сторінці, її доводилося сильно нагрівати. Тому перші ксерокси час від часу спалахували. З 1950 по 1960 рік вони випускалися з вбудованим вогнегасником. США, Рочестер, штаб-квартира «Xerox». 1960

Нарешті, у 1960 році почали серійне виробництво такого ксерокса (модель 914), про яку мріяв його винахідник: поклав сторінку, натиснув кнопку, і вийшла копія. Генеральний менеджер компанії «Ксерокс» вирішив сам показати апарат представникам різних торгових організацій. Він зібрав їх на конференцію і сказав: «Хлопці нарешті зробили такий апарат, що навіть я можу працювати». Потім взяв сторінку якогось документа, поклав її куди слід і натиснув кнопку. З машини виповз абсолютно білий аркуш. Менеджер поклав аркуш білого стороною вниз. Першим це зрозумів начальник служби зв’язків з громадськістю, підбіг до апарата і перегорнув сторінку. Вийшла чудова копія. Менеджер потім довго тремтів і повторював: «не Можна перевантажувати менеджерів інженерними задачами».

З винаходом ксерокса будь-яке зображення стало можливо перетворити в набір електричних сигналів. Наступним кроком став ксерокс, передає ці сигнали по телефону, тобто факс. До моменту його появи Карлсон і інші 17 акціонерів компанії «Xerox» стали мільйонерами. Карлсон пожертвував мільйон доларів технологічному інституту, в якому навчався, на нову лабораторію. 19 вересня 1968 року закінчилося будівництво хмарочоса компанії «Xerox» в Рочестері.

Коли зібралися піднімати на ньому американський прапор, прийшло повідомлення: «Тільки що Честер Карлсон помер у Нью-Йорку. Він заснув на сеансі в кінотеатрі «Festival Theatre» на розі 57-й вулиці і 5-ій авеню і не прокинувся.
Талановитий дослідник і винахідник прожив довге, яскраве життя, здійснивши свою мрію і заслуживши вдячність нащадків.»

Честер Карлсон не залишив спадкоємців. У нього не було сім’ї. Тільки от ця компанія і винайдена штука під назвою «ксерокс»… В останні роки Xerox почала освоювати нові ринки.

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Технологія, що змінила світ: історія успіху компанії Хегох

Сьогодні компанія XEROX – провідний виробник всього спектра цифрового друкарського обладнання від моделей для персональних користувачів до високотехнологічних апаратів для професійної поліграфії. Вона виробляє лазерні принтери, сканери, факсові апарати, програмне забезпечення та багато іншого.

Xerox Corporation може багатьом похвалитися, зокрема:

  • виробництво на трьох континентах;
  • представництва більш ніж в 170 країнах світу;
  • понад 53 тисяч співробітників;
  • більше 5 млн. замовників;
  • оборот понад 15 млрд. доларів.

Бачачи всі ці досягнення, впевнені: доживи Честер Карлсон до наших часів, він неодмінно пишався своїм дітищем!

Читайте также:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.