Середня і вища освіта в Ірландії

Середня і вища освіта в Ірландії
Середня і вища освіта в Ірландії

Середня і вища освіта в Ірландії

Ірландія багатьом відома як країна кельтів. І це не дивно, адже в минулому на території цієї держави проживали вікінги. Сьогодні Ірландія знаменита своєю освітою, яка за якістю не поступається навіть британській.

Навчання в Ірландії представлено 3 рівнями:

 1. Шкільним.
 2. Технологічним.
 3. Вищим.

Розглянемо більш детально кожен з них:

Школи

Ірландія відрізняється від європейських держав тим, що в цій країні не існує державних дитячих садочків. Найчастіше діти дошкільного віку виховуються вдома або відвідують приватні заклади.

Система освіти Ірландської Республіки передбачає початок навчання у школі з 6 років. Але при бажанні дитини (або її батьків) шкільне навчання в Ірландії може розпочатися вже з 4-х річного віку. Мається на увазі відвідування дошкільних класів, які розміщені при школах. Дошкільні класи відрізняються від дитячих садків тим, що дитина відвідує їх всього кілька разів на тиждень, а не щодня. Система навчання передбачає розвиваючі практичні заняття, що допомагають підготуватися до школи.

Ірландія передбачає 2 ступені обов’язкової освіти:

 • Початковий.
 • Середній.

Початкові школи в Ірландії повністю фінансуються з державного бюджету і є муніципальними. А  середні школи бувають як приватними, так і державними.

Громадяни Ірландії в державних школах навчаються абсолютно безкоштовно. Але це стосується лише представників цієї республіки. Для  іноземців середня освіта є платною.

Навчання в Ірландії в середній школі є 3-х ступеневим:

 1. ЮНІОР — молодша школа. На цьому етапі діти вивчають математику, англійську мову і давньо ірландську мову. Після закінчення навчання дитині видається сертифікат. Згідно з чинним законодавством, діти, які пройшли початкову школу, можуть більше не вчитися за відсутності бажання. Такими чином, перший ступінь середньої освіти є обов’язковим в Ірландії. Подальша освіта отримується лише за бажанням дитини та її батьків.
 2. ПЕРЕХІД. Так називається «перехідний» етап. Він має на увазі вивчення 12 дисциплін. Предмети обираються школярами самостійно. Після навчання на цьому етапі, школярі повинні пройти практику.
 3. СТАРШИЙ — старша школа. Діти на цьому етапі навчаються протягом двох років. Старша школа має на увазі вивчення 8 дисциплін, які також обираються школярами самостійно. Після завершення навчання, школярі в обов’язковому порядку повинні здати випускні іспити. Після здачі іспитів, випускникам видається сертифікат під назвою LCE. З цим сертифікатом випускник може продовжити навчання в будь-якому вищому навчальному закладі світу. Для отримання сертифікату необхідно провчитися 14 років.

Іноземці без проблем приймаються на навчання в ірландські школи. Але обов’язковою умовою є наявність в учня опікуна, який є представником Ірландської Республіки. Знайти опікуна досить легко. Найчастіше ірландці погоджуються на це за невелику плату. Тому, відправивши дитину вчитися до Ірландії, варто відразу приготуватися до того, що необхідно буде оплачувати не тільки навчання в школі, харчування, проживання, а й опікуна.

Детальніше про приватні школи в Ірландії дізнаєтеся в наступних відео:

Середня і вища освіта в Ірландії

Повернутися до змісту

Коледжі

Середню освіту в Ірландії або технологічну освіту представлено технологічними інститутами і коледжами. Всього на території Ірландської Республіки 14 інститутів. Більшість з них мають право видавати дипломи бакалавра, і навіть магістра.

Система навчання в коледжах передбачає акцент на практичних заняття з метою придбання кваліфікації. Лекції проводяться, але в меншій кількості.

Однією з найпрестижніших і найпотрібніших в Ірландській Республіці є професія викладача. Тому педагогічні інститути користуються особливою популярністю серед абітурієнтів. Основна мова для навчання в цих коледжах — англійська. Але для вступу до педагогічного інституту обов’язково потрібно здавати іспит на знання національної мови – ірландської.

Повернутися до змісту

ВНЗ

Найчастіше ВУЗами за кордоном називають університети, які згідно зі світовою класифікацією поділяються на такі види:

 1. Дослідницькі.
 2. Наукові.

Більшість випускників коледжів не вступають до ВНЗ. Найчастіше студентами університетів стають ті особистості, які вирішили пов’язати своє життя з наукою і дослідницькою діяльністю.

Вища освіта в Ірландії представлено 9 університетами:

 • Дубліна.
 • Голвеї.
 • Корку.
 • Мейнуті.
 • Лимерика.
 • Ольстера.
 • Ірландський національний Вуз.
 • Старовинний ВНЗ.

Дев’ятим у списку є коледж Дубліна, який за сферою діяльності можна віднести також до університетів Ірландії.

Вища освіта в Ірландії передбачає навчання на одному з факультетів, а саме:

 • Гуманітарний.
 • Технічний.
 • Громадський.
 • Природничих наук.
 • Економічний.
 • Медичний.

Вступити до університетів Ірландії можна навіть після закінчення вищої школи. Після 3 років навчання студенту присвоюється ступінь бакалавра. Якщо провчитися додатково рік, то студент отримує ступінь бакалавра з відзнакою.

Наступним ступенем у вищій освіті в Ірландії є магістратура. Для отримання диплома магістра доведеться провчитися 2 роки. Для отримання до цього ступеня відзнаки потрібно провчитися додатково один рік.

Наступна ступінь – доктор наук. Для отримання диплома доведеться залишитися в університеті ще на 2 роки. Але в цей період студент повинен проводити дослідницьку роботу.

Найпрестижнішими і популярними вищими навчальними закладами Ірландської Республіки є:

 1. ВНЗ Дубліна.
 2. Університет Лимерика.

Повернутися до змісту

Навчання в Ірландії для іноземців

Найчастіше іноземці, включаючи росіян і українців, прагнуть отримати в Ірландії саме вищу освіту. Але вибору ВНЗ варто приділити особливу увагу. При обранні ВНЗ необхідно звернути увагу на наявність схвалення обраної програми з боку національної ради. Якщо обрана іноземцем програма не була схвалена цією організацією, то працевлаштуватися з отриманим дипломом в іншій країні, буде досить складно.

Для вступу в ірландський вищий навчальний заклад варто звернутися до центральної приймальної комісії. У цій комісії можна отримати консультацію щодо всіх ВНЗ в країні. Співробітники комісії надають допомогу іноземним абітурієнтам, розсилають документи для вступу. Але «вийти» на обраний вищий навчальний заклад можна і самостійно в разі вступу в технологічний інститут або коледж для отримання ступеня магістра.

Подача документів здійснюється до середини грудня.

Більшість програм передбачають навчання на англійській мові. Якщо іноземний абітурієнт погано володіє або взагалі не знає англійської мови, то він може скористатися мовними курсами, які пропонує кожен вищий навчальний заклад.

Середня вартість мовних курсів дорівнює 200 — 220 євро за тиждень навчання. В середньому в тиждень доведеться навчатися по 18 — 20 годин. На мовні курси можна записатися в будь-який  місяць протягом року, так як набір цілорічний. Мовні курси допомагають «підтягнути» рівень знання англійської, допомагають підготуватися до іспитів.

Детальніше про мовні курси в Ірландії в цьому відео:

Повернутися до змісту

Вартість

Ціна за навчання безпосередньо залежить від престижності закладу, професії і міста, де розташований ВНЗ.

Вартість підготовчої програми для вступу до вищого навчального закладу Ірландії коливається від 7 до 10 тисяч євро. Програма триває рік.

Вартість програми + навчання в одному з вузів середньої категорії коливається від 7 до 12 тисяч євро на рік.

Найдорожчими є медичні факультети. В середньому для отримання диплома лікаря доведеться заплатити від 29 до 41 тисячі євро на рік. Вартість залежить від спеціальності: хірург, терапевт, логопед, педіатр, стоматолог та ін.

Найдешевшими факультетами в Ірландській Республіці вважаються гуманітарні. Середня вартість коливається від 9 до 15 тисяч євро.

Для отримання диплома бакалавра в середньому доведеться заплатити близько 46 — 60 тисяч євро. Це в середньому 12 тисяч євро на рік. Отримання бакалавра на медичному факультеті буде коштувати близько 26-28 тисяч євро. Ступінь магістра можна отримати за 12 — 18 тисяч євро на рік.

Повернуться до змісту

Переваги ірландського освіти

Переваги:

 1. Відносно низька вартість освіти. У порівнянні зі Швецією, Данією або Великобританією, Ірландія пропонує досить доступні ціни на навчання. Наприклад: один рік навчання в престижному вузі Англії коштує більше 20 тисяч євро, а в Ірландії вартість навчання на такому ж факультеті не перевищує 15-16 тисяч євро.
 2. Якщо порівнювати британську та ірландську системи освіти, то особливих відмінностей не існує. Це означає, що студенти ірландських ВНЗ можуть отримувати такі ж знання, як і студенти британських університетів тільки за меншу вартість.
 3. Студенти мають можливість планувати свій навчальний графік за бажанням.
 4. Студенти ВНЗ Ірландії мають можливість підробляти під час навчання.
 5. До іноземних студентів в цій країні досить толерантне ставлення.
 6. Після здобуття вищої освіти, випускники можуть безпроблемно влаштуватися на роботу в Ірландії.

Читайте также:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.